زندگی نامه نینا کمال

 

ولی همان گونه خودش ابراز میدارد به سبب آن که کارهنری در استرالیا با سختیهایی روبرست، نتوانسته است کارهای خود را تکثیر نماید. در سال اخیر نینا دو آلبوم خود را در کوردستان به نام" عشق توهستم"(عەشقی تۆم) را منتشر نمود. در حال حاضر دو ویدئوکلیپ به بازار هنر عرضه نموده است.

نینا در گفتگویی با(سڤیل) در خصوص آن کارهای هنری و برخی از جهات زندگی خصوصی خود را بیان میدارد.

نینا دانشجو و در دانشکده حسابداری در کشور استرالیا ادامه ی تحصیل میدهد. خود او به این رشته علاقه دارد و همچنین می گوید: از اتخاذ مدرک حسابداری نیز خوشم می آید. ولی هنوز نمیدانم آنرا ادامه خواهم داد یا نه.

نینا دلیل ترک کوردستان را این گونه برزبان می آورد که در سال 1992 بعد از انتفاضه ی کوردستان، همراه با خانواده اش کوردستان را ترک کرده اند. در آن زمان او هفت سال سن بیشتر نداشته است. این ترک کردن کوردستان نیز، به دلیل  وضعیت نابسامان آن دوره در کوردستان بود.

واقعاً آن زمان زندگی در کوردستان بسیار مشکل بود، آزادی نبود، کوردستان مانند امروز نبود. ولی همراه با آن می گوید: من خیلی کشورها را دیدم، ولی وقتی که به کوردستان آمدم از تمامی آن کشورها برایم جذابتر بود.

نینا مدتی است که ترانه می خواند، ولی از سال گذشته به آهنگ"اینجوری احساس می کنم"وا هەست دەکەم" که تکست و آواز آنرا"رائد شامل" نوشته بود، توانست معروفیت بدست آورد.

به نظر او، سبب آن که او زود مشهور شده است را این گونه بیان میدارد: من با برنامه ریزی وارد کار هنری و ترانه خواندن شدم.

همچنین نینا می گوید: من پنج سال قبل از این ترانه می خواندم، ولی نتوانستم آن آهنگهایم را ضبط نمایم، به دلیل آنکه من در کشوری زندگی می کنم بسیارمشکلات و موانع در برابر کارهنری وجود دارد. در کوردستان نیز کسی را نمی شناختم که بتواند بدان گونه ای که من می خواهم و با آن آزادی که خانوده ام به من داده اند، با من همکاری نماید، برای همین نیز نتوانستم در آن زمان این آهنگهایم را ضبط و کلیپ کنم.

نینا که هنوز  بر سر راه پروسه ی زناشویی قرار نگرفته است، بدین اشاره می کند که هنوز به زندگی زناشویی فکر نکرده است و بیشتر وقت خود را صرف کارهای هنریش نموده است.

از خانواده ی خود کمال تشکر و قدردانی را دارد و می گوید: خانواده ی من  بسیارهنردوست هستند و اغلب آنان در کارهای هنریش با او همکاری نموده اند. نینا می گوید:اگر آنان از من حمایت نمی کردند، اکنون نمی توانستم کارهنریم را ادامه دهم و به سرعت مشهور شوم و پیشرفت کنم.

خود نینا این را نیز احساس نموده است که با ظاهرشدن او در رسانه های گروهی کوردی، به او اهمیت شایانی داده اند و دائماً عسکهای او  در صفحه ی نخست روزنامه ها و مجلات چاپ نموده اند؛ او در اینباره می گوید: آری من اینرا حس می کنم که رسانه های کوردی اهمیت خاصی به من داده اند و از آنان تشکر می کنم. ولی این نیز تنها به خاطر زیبایی من نباید باشد، که دائماً عکسهایم را چاپ کنند و من با کاری زیبا ی هنری بدانها پاسخ خواهم داد. که این گونه برداشت نشود که فقط به سبب زیبایی من در مجلات میدرخشم و کارهای من از زیباییم حمایت خواهند کرد نه سیمای جذاب من!.

نینا در این دیدار با(سڤیل) نام مادری خود را آشکار نمود و می گوید: نام مادریم"کوردستان" است. ولی از دوران بچگی مرا نینا صدا میزنند.

این دوشیزه ی خواننده اینرا نیز روشن نمود که قصد داشته است آهنگی دوآلی( دو سسلو)«دویت» همراه با هنرمند رائد شامل را بخواند، ولی متأسفانه وقت کافی برای این کار را ندارد و می گوید: از ترانه خوانی دوصدایه خوشم می آید و اگر آهنگ دوصدایی ساخته شود و با صدای دوهنرمند متناسب باشد، کاری موفق و خوب از آب در خواهد آمد. اما مشکل است آهنگی ساخته شود که صدای دوهنرمند در آن میکس شود. من قصد داشتم در مدت سفری که به کوردستان داشتم، می خواستم با هنرمند"رائد شامل"ترنه ای را دوصدایی بخوانم، ولی به دلیل کمبود وقت آنرا به سال آینده موکول کردیم. در حال حاضر نینا در حال مهیا نمودن آلبومی جدید است و قصد دارد در فرصت دیگری که به کوردستان خواهد آمد کارهای آنرا انجام دهد.

نینا در نخستین کلیپ خود، به دختری عاشق و دلشکسته ترانه ی خود را می گوید. گویا نینا این ترانه را همچون شرح حالی از خودش به تصویر آهنگ و کلیپ کشانده است. در اینباره نینا می گوید: من انسانی بسیار دل نازک و عاطفی هستم، ولی تا کنون سرگذشتی این چنینی نداشته ام که بگویم دل شکسته شده ام. نینا می افزاید: من تنها با انسان دو رو هیچوقت کنار نخواهم آمد.

 

بازدید کننده عزیز برای بهبود وبلاگ حتما در صفحه نخست نظر بدهید

/ 0 نظر / 26 بازدید